Vítáme Vás na stránkách obce Klešice
Obec Klešice

Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec > Aktuality > ROUŠKY na OÚ k vyzvednutí; Pomoc seniorům; Senioři v obchodech-změna ;Uzavření ČS v HM

ROUŠKY na OÚ k vyzvednutí; Pomoc seniorům; Senioři v obchodech-změna ;Uzavření ČS v HMDatum konání:
20.3.2020

Vážení občané, oznamujeme, že na OÚ v Klešicích máme k dispozici první roušky, ušité ochotnými ženami z obce. Pokud roušku potřebujete, přijďte si ji vyzvednout na OÚ bez ohledu na omezený režim. Přijít můžete dnes (pátek 20.03.2020) od 13 do 18 hodin. Po neděli budou k dispozici další (Po + ÚT 08.30 – 11.30 hod. a 13 – 18 hod.). Věříme, že jsme všichni ohleduplní nejen k sobě, ale i k ostatním. Další roušky budou ještě k dispozici i po víkendu. Všem, kteří jakkoliv pomáhají, moc děkujeme – nyní zejména ženám, které šijí ochranné roušky.

Seniory žádáme, pokud dosud roušku nemají a potřebují ji doručit, ozvěte se na telefon 469 696 499 nebo 724 180 891 (starostka). Totéž platí pro ty z vás, kteří nemáte nikoho blízkého a potřebujete pomoc při zvládání základních životních potřeb včetně nákupů potravin a léků, dovozu jídla apod., budeme se snažit pomoc Vám zajistit. Ostatní občany žádáme – pokud víte o někom, kdo pomoc potřebuje, dejte nám vědět.  Děkujeme a přejeme hlavně zdraví a vzájemné pochopení. 

                                                                                                                                                                                                                                                      

Nové opatření vlády – přítomnost v obchodech – senioři od 07.00 do 09.00 hod.

Všem osobám se zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, v čase mezi 7: 00 hod. – až 9: 00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob  v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Toto mimořádné opatření nabývá účinnosti dnem 20. března 2020, ruší se mimořádné opatření ze dne 18. března 2020.

 

Česká spořitelna Heřmanův Městec oznamuje, že na základě rozhodnutí ředitelství České spořitelny uzavírá od 18.03.2020 do odvolání svoji pobočku v Heřmanově Městci. Otevřena zůstává pobočka v Chrudimi.

                                                                                                                                     

                                                                           OÚ Klešice