Vítáme Vás na stránkách obce Klešice
Obec Klešice

Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec > Aktuality > Výstraha ČHMÚ - silné bouřky, lokální přívalový déšť, nárazy větru

Výstraha ČHMÚ - silné bouřky, lokální přívalový déšť, nárazy větruDatum konání:
14.6.2019

VÝSTRAHA ČHMÚ
SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY


Zpráva č. 000208
Odesláno: 14.6.2019 00:31:00
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000207 vydanou 13.06.2019 v 22:04:25 hodin
Územní platnost: ORP ChrudimMeteorologická situace: Nad Moravou a Slezskem se vlní frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a chladnějším na západě a zvolna postupuje k severovýchodu. Ve čtvrtek 13. 6 se mohou ve východní polovině ČR vyskytnout silné bouřky doprovázené kroupami, přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 mm a nárazy větru kolem 90 km/h. Na Moravě a ve Slezsku teploty vystoupí ve čtvrtek, pátek i v sobotu místy nad 31 °C.


Silné bouřky

Žlutá

14.6. 00:30

 – 

14.6. 03:30

Popis: Na Vysočině a v okrese Znojmo se ojediněle vytvořily silné bouřky, které postupují k severovýchodu a pravděpodobně postoupí i do Pardubického kraje. Během tří hodin v nich může spadnout až 40 mm srážek a ojediněle se mohou vyskytnout kroupy. Bouřková činnost bude postupně slábnout.

Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.