image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Nevyvezla Vám svozová firma popelnici s komunálním odpadem ?

Nevyvezla Vám svozová firma popelnici s komunálním odpadem ?Datum konání:
23.2.2023

V tomto případě se ani nedivím – dostali jsme na obec fotografii nevyvezené nádoby od konkrétního čísla popisného v Klešicích z 23.02.2023 s rádoby „komunálním“ odpadem. Pokud se na ni podíváte, 99 % z Vás bude jasné, proč. Já marně namáhám oči, abych v té snůšce „odpadu“ našla ten komunální.  

Opakovaně žádáme občany, aby co nejvíce jednotlivé odpady třídili. A pokud si stále nejste jistí, co a kam odkládat, podívejte se se na stránky obce, sekce Obec à Odpadové hospodářství.

Snižují se kila komunálních odpadů na hlavu a rok (letos je to 180 kg na občana a rok, příští rok to bude 170 kg) což znamená, že za každé kilo tohoto odpadu navíc zaplatí obec dvojnásobek poplatku  skládkovacího.

Současně se zvyšuje maximální možná cena poplatku pro obyvatele (v letošním roce je možné maximum 1.000,- Kč / poplatník / rok, v příštím roce je to již 1.250,- Kč / poplatník / rok).

U nás zatím máme poplatek za 1 obyvatele 750,- Kč za rok. A vadí určitě nejenom mně, že jsou mezi námi stále tací, kteří připravují všechny ostatní o peníze tím, že nejenom netřídí, ale dovolí si dávat do popelnic i těžký stavební materiál.

Věřím, že se ten, komu popelnice na fotografii patří, nad sebou zamyslí a dá vše do pořádku nejen dnes.

Tak přesně takhle to nemá vypadat !

                                                                                                                    Marie Stará

IMG_20230223_094443_4_Klesice.jpg